Електромагнетниот вентил за општа намена

Како снабдувач со едношалтерски решенија за електромагнетниот вентил, COVNA ги снабдува сите видови електромагнетни вентили за вас.
Како што е типот за општа намена, водоотпорен тип, тип на висока температура, тип под висок притисок, антикорозивен тип итн.
На оваа страница ќе го претставиме електромагнетниот вентил за општа намена за општа контрола на медиумот.Како што се вода, воздух, гас, нафта.Нудејќи исплатливо решение за вашите проекти.Достапен во месинг, нерѓосувачки челик и ПВЦ материјал по ваш избор.
Опсег на големина: 1/4", 3/8", 1/2", 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 2", 2-1/2", 3" , 4"
Напон: 12 Volt DC, 24 Volt DC, 24 Volt AC, 110 Volt AC, 220 Volt AC
Толеранција на напон: ± 10%
Опсег на притисок: 0-10 бари / 0,3-16 бари
Температура: -10℃ до 180℃ (14°F до 356°F)
Материјал: Месинг, нерѓосувачки челик и ПВЦ
Структура: Директно дејствување / дијафрагма / пилот управуван
Функција: Нормално затворено / Нормално отворено
Тип на врска: Навој, Прирабнички, Три стегач
Апликации: Третман на вода, филтер за вода и други апликации
За какви било посебни барања, ве молиме консултирајте се со нас и ние ќе ви помогнеме да го решите проблемот и да го изберете вистинскиот електромагнетниот вентил заснован на вашите барања.
12Следно >>> Страница 1/2
Оставете ја вашата порака
Оставете ја вашата порака
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја