Моторизиран топчест вентил Минијатурен тип

КОКНА

моторизиран топчест вентил

со карактеристики на компактен дизајн, висок излезен вртежен момент.Безбеден тип, тип на затворање неуспешно, тип на контрола на тајмерот, тип на модулирање и тип на рачно прескокнувањеСе достапни.Достапно и во 2 и 3 начини.Широко се користи во опрема за HVAC, соларна опрема, компресор за воздух и други мали капацитети за автоматизација.
Опсег на големина: 1/2", 3/4", 1", 1-1/4", 1-1/2", 2"
Материјал: месинг, нерѓосувачки челик 304/316/316L и UPVC
Макс.Работен притисок: 10 бари
Средна температура: 2℃ до 90℃
Тип на вентил: 2 Way и 3 Way (T порта или L порта) по ваш избор
Напон: 12 Volt DC, 24 Volt DC, 24 Volt AC, 110 Volt AC, 220 Volt AC
Излез на вртежен момент: 2,0 Nm
Толеранција: ± 10%
Време на отворање/затворање: ≤5S
Животно време: 100.000 пати
Индикатор: Достапно
● Сите барања за моторизиран топчест вентил, ве молиме контактирајте не наsales@covnavalve.com.Ние ќе ви помогнеме да го изберете најдобриот вентил со конкурентна цена!

COVNA минијатурни моторизирани топчести вентили серија

COVNA е производител на вентили и активатори во Кина со 20+ години искуство.Обезбедуваме секаков тип на активаторски вентил за решение за индустриска автоматизација.На оваа страница ќе ви го претставиме минијатурниот моторизиран топчест вентил.Добредојдовте какви било прашања од вас!

Што е минијатурен моторизиран топчест вентил?

Разликата со електричните топчести вентили од серијата HK60, минијатурниот моторизиран топчест вентил има компактен дизајн и заштедува простор за инсталација.Различните методи на ожичување со функцијата за разлика.
● Според типот на моторизиран активатор на вентилот: тип неуспешно-отворен, тип неуспешно-затворање, со тип на контрола на тајмер и тип на модулирање
● Според типот на поврзување: тип со навој, заварен тип, тип со три стегач (безбеден за храна) и тип на двоен спој
● Според типот на материјалот: Тип од нерѓосувачки челик, пластичен тип, тип од леано железо и тип од леано челик
● Според типот на дизајнот на вентилот: тип од 1 парче, тип од 2 парчиња и тип од 3 парчиња
● Според типот на структурата на вентилот: двонасочен тип и 3-насочен тип

Водич за избор на минијатурен моторизиран топчест вентил COVNA

l Потврдете го напонот и сигналот што ви се потребни
l Потврдете го типот на активирачот што ви треба
l Потврдете ги деталите за вентилот како големината, притисокот, температурата и материјалот што ви треба
l Потврдете го медиумот
Оставете ја вашата порака
Оставете ја вашата порака
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја